W trakcie obchodów ŚWIĘTA LICZBY PI, 13 marca br., na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego, odbył się finał konkursu dla uczniów klas trzecich katowickich gimnazjów "MISTRZ MATEMATYKI 2015".

Wyniki:

Tytuł MISTRZA MATEMATYKI 2015 zdobył Mateusz Habernal, uczeń Gimnazjum nr 19 w Katowicach

Wicemistrzami Matematyki 2015 zostali:

Maciej Duda, uczeń Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach oraz
Kajetan Zarzycki uczeń prywatnego Gimnazjum „AMICUS”

 

REGULAMIN KONKURSU O TYTUŁ

MISTRZA MATEMATYKI 2015

uczniów klas trzecich gimnazjum w Katowicach


Organizatorem konkursu jest Gimnazjum nr 21 w Katowicach. Osobą odpowiedzialną za organizację konkursu jest doradca metodyczny mgr Aurelia Tomaszewska. Celem konkursu jest zdobycie jak największej wiedzy z zakresu matematyki w gimnazjum oraz jej poszerzenie i usystematyzowanie, a także jak najlepsze przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego.


1. Przebieg konkursuData

Opis

I etap

do dnia

31 stycznia 2015 r.

Forma i sposób przeprowadzenia ustalany jest na poziomie danej szkoły.

II etap

do 20 lutego 2015 r.

60 min – zadania otwarte.

Uczniowie rozwiązują zadania pod nadzorem komisji szkolnej.

FINAŁ miejski

13 marca 2015 r.

Na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w trakcie obchodów „Święta Pi” wg formuły „1 z 10”

 

2. I etap organizuje szkoła macierzysta. Forma i sposób przeprowadzenia ustalają nauczyciele danej szkoły. Do II etapu szkoła kwalifikuje uczniów, którzy w eliminacjach szkolnych uzyskali największą liczbę punktów. Liczba uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu nie może być większa niż liczba klas trzecich w danej szkole.   
Zgłoszenie imienne zakwalifikowanych uczniów szkoła przesyła w wersji elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , do 31 stycznia 2015 r.

3.  II etap organizuje szkoła macierzysta. Zadania i klucz do ich oceny przygotowuje komisja konkursowa i przesyła je pocztą elektroniczną do szkół. Prace zostają poprawione przez komisję szkolną. Wyniki uczniów ze szkoły, komisja szkolna przesyła w wersji elektronicznej na adres j.w. Komisja konkursowa do finału kwalifikuje nie mniej niż 10 uczniów z najwyższą liczbą zdobytych punktów.

4. Finał konkursu odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Matematyki w trakcie obchodów „Święta Pi” wg formuły „1 z 10” Spośród finalistów zostanie wyłoniony mistrz i dwóch wicemistrzów matematyki dla miasta Katowic.

Komisja konkursowa: przewodnicząca mgr Aurelia Tomaszewska oraz nauczyciele gimnazjów katowickich.