REGULAMIN KONKURSU O TYTUŁ

MISTRZA MATEMATYKI 2017

uczniów klas trzecich gimnazjum w Katowicach


Organizatorem konkursu jest Gimnazjum nr 21 w Katowicach. Osobą odpowiedzialną za organizację konkursu jest mgr Aurelia Tomaszewska. Celem konkursu jest zdobycie jak największej wiedzy z zakresu matematyki w gimnazjum oraz jej poszerzenie i usystematyzowanie, a także jak najlepsze przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego.


1. Przebieg konkursuData

Opis

I etap

do dnia

31 stycznia 2017 r.

Forma i sposób przeprowadzenia ustalany jest na poziomie danej szkoły.

II etap

10 lutego 2017 r.

60 min – testowe zadania zamknięte + zadania na dowodzenie..

Uczniowie rozwiązują zadania pod nadzorem komisji szkolnej.

FINAŁ miejski

marzec 2017 r.

Na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w trakcie obchodów „Święta Pi” wg formuły „1 z 10”

 

2. I etap organizuje szkoła macierzysta. Formę i sposób przeprowadzenia ustalają nauczyciele danej szkoły. Do II etapu szkoła kwalifikuje uczniów, którzy w eliminacjach szkolnych uzyskali największą liczbę punktów. Liczba uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu nie może być większa niż liczba klas trzecich w danej szkole.   
Zgłoszenie imienne zakwalifikowanych uczniów szkoła przesyła w wersji elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , do 31 stycznia 2017 r.

3.  II etap odbywa się w szkołach macierzystych. Zainteresowane szkoły otrzymają zadania drogą mailową. Prace uczniów szkoła przesyła pocztą na adres: Gimnazjum nr 21 (Aurelia Tomaszewska), 40-710 Katowice, ul. Zielonogórska 23. Komisja konkursowa do finału kwalifikuje nie mniej niż 10 uczniów z najwyższą liczbą zdobytych punktów.

4. Finał konkursu odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Matematyki w trakcie obchodów „Święta Pi” wg formuły „1 z 10” Spośród finalistów zostanie wyłoniony mistrz i dwóch wicemistrzów matematyki dla miasta Katowic.

Komisja konkursowa: przewodnicząca Aurelia Tomaszewska oraz nauczyciele katowickich gimnazjów.

 

 

W trakcie obchodów ŚWIĘTA LICZBY PI, 15 marca br., na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego, odbył się finał konkursu dla uczniów klas trzecich katowickich gimnazjów

"MISTRZ MATEMATYKI 2016".

Wyniki:

Tytuł MISTRZA MATEMATYKI 2016 zdobył Wojciech DUDA, uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Katowicach

Wicemistrzami Matematyki 2016 zostali:

Jakub Łucki, uczeń prywatnego Gimnazjum „AMICUS”

Adam Kruk, uczeń Gimnazjum nr 2.


 

Finał Konkursu MISTRZ MATEMATYKI 2016
15 marca 2016 r.

Uczniowie zakwalifikowani do finału:

Lp.

Imię i nazwisko

1

Jakub Łucki

2

Jakub Schmid

3

Małgorzata Szade

4

Wojciech Duda

5

Paweł Moćko

6

Krzysztof Kordal

7

Adam Kruk

8

Patryk Cieplak

9

Aleksander Jurczak

10

Adam Jargiło

11

Olaf Grabowski

12

Aleksandra Zawadzka


W II etapie konkursu brało udział 41 uczestników z 16 katowickich gimnazjów. Do finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy otrzymali nie mniej niż 19 punktów (maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia - 30)

Finał odbędzie się 15 marca 2016 r. o godz. 12.00 wg formuły „1 z 10” w na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w trakcie obchodów „Święta Liczby Pi”.